Wywłaszczenie Westerplatte

Wywłaszczenie Westerplatte

Wywłaszczenie Westerplatte. Od dekad 1 września o 4.45 władze państwa polskiego, samorząd i zwykli obywatele czcili bohaterów placówki Westerplatte. I także wszystkich tych, którzy zostali dotknięcie II wojną światową, która wtedy – w 1939 roku, wybuchła. Teraz to przeszkadza rządzącym. Przeszkadza, że to nie oni są organizatorem.

Dlatego wywłaszczenie, bo tylko PiS chce mieć w Polsce monopol na patriotyzm. Wywłaszczenie Westerplatte to kolejny krok do wywłaszczenia Polaków z własnej historii. Tylko rząd prawicy ma prawo być organizatorami obchodów. Tylko „oni” są polskimi patriotami. Wykorzystuje się do tej operacji kłamstwa, pomówienia i silę bezwzględnej większości w Sejmie. Z mieszkańców Gdańska robi się Niemców, z samorządu, który się przed tym wywłaszczaniem broni – zdrajców Polski. A wszystko po to, by zrobić tam Disneyland, rodzaj pokazówki, że rządzący się dopiero upomnieli o bohaterów Westerplatte. Zorganizowane, państwowe kłamstwo. I państwowa, a tak naprawdę PiS-owska przemoc.

W tych dniach powinniśmy zrozumieć, że Kaczyński, jacyś Suscy czy Selinowie odbierają nam Polskę. Nie na długo, mam nadzieję. Bo Polska to nie PiS. A czasami wręcz przeciwnie.